Taniec w Kluczborskim Domu Kultury
taniec kluczborski dom kultury

Studio Taneczne

Studio Taneczne jest miejscem, gdzie każdy młody miłośnik tańca odkryje nowe, niesamowite znaczenie ruchów i gestów. Tego typu zajęcia nie tylko pozwalają nabyć nowe umiejętności taneczne
i poprawić sprawność fizyczną, ale otwierają młodych ludzi na nowe wyzwania. Zajęcia prowadzone są w miłej i przyjaznej atmosferze.

W czasie zajęć dzieci i młodzież z łatwością się integrują, co niejednokrotnie owocuje wieloletnimi znajomościami i przyjaźniami na wiele lat.  Zajęcia pozwalają poznać nowe techniki taneczne takie jak: jazz, hip – hop, step amerykański, taniec współczesny, klasyka, na podstawie tych technik powstają choreografie, które zatrzymują wzrok niejednego widza na dłużej. Warto wspomnieć, że oprócz regularnie prowadzonych zajęć, studio taneczne proponuje różnorodnego rodzaju warsztaty taneczne prowadzone przez instruktorów z całej Polski.

Zespół Tańca Nowoczesnego „AGAT”. Na zajęcia uczęszczają dzieci
w wieku od 7 lat do 16 lat. Podczas zajęć uczestnicy uczą się różnych technik tanecznych min. jazzu, tańca współczesnego, estradowego
z elementami akrobatyki. Przygotowane podczas prób choreografie prezentowane są na przeglądach, festiwalach i konkursach tanecznych a także na imprezach kulturalnych i okolicznościowych.

Instruktor: Oksana Sliubyk

Agat
Śmieszki

Śmieszki to grupa dzieci w wieku przedszkolnym (“Mini Śmieszki” 4-5 lat) i wczesnoszkolnym (“Śmieszki” 6-7 lat). Dzieci mają w swoim repertuarze układy choreograficzne oraz piosenki charakterystyczne dla swojego wieku. My małe “Śmieszki” śpiewamy i tańczymy i wcale się nie boimy. Najwspanialsze są nasze występy. Wszyscy nas zapraszają, oglądają i biją nam brawa 🙂

Instruktor: Lubomira Krzenciessa, Agnieszka Połońska i Anita Szelągowska

Grupa Baletowa „Demi” –  Dzieci  w wieku od 6 do 9 lat, w dwóch grupach wiekowych początkującej i zaawansowanej uczą się podstaw tańca klasycznego z elementami gimnastyki i stretchingu. W oparciu o poznane kroki i elementy taneczne, przygotowywane są choreografie, prezentowane na festiwalach, konkursach i imprezach artystyczno-kulturalnych.

Instruktor: Oksana Sliubyk

Grupa baletowa
Mażoretki

Mażoretki – Victoria i Victorianki to dzieci i młodzież, która pod okiem trenerki pracuje w filii Kluczborskiego Domu Kultury w Łowkowicach. Dziewczęta występują wraz z orkiestrą dętą ale w swoim repertuarze ma też pokazy taneczne do muzyki mechanicznej. Laureatki wielu przeglądów w dyscyplinach baton i pom-pon. W obu kategoriach wiekowych. 

Breaking to taniec ogólnorozwojowy i tak kreatywny jak kultura z której się wywodzi. Rozpoczynając przygodę z Nim rozpoczynasz przygodę z Hip-Hopem w najczystszej postaci. Poznasz muzykę, kulturę, ludzi oraz wszystko co się z Nim wiąże ale przede wszystkim poznasz siebie. WIDZIMY SIĘ NA PARKIECIE!

Instruktor: Przemysław Szyorta PETION

Breaking
Baby Mama Dance

Chcielibyśmy dopingować i wspierać kobiety w ciąży.
Chcemy stworzyć miejsce gdzie będziesz czuć się swobodnie, gdzie obudzisz swoją kobiecość, zadbasz o siebie i będziesz czuła się jednością z grupą, gdzie znajdziesz wsparcie oraz poczujesz się bezpiecznie i zaopiekowana. A przede wszystkim poruszasz się, potańczysz i będziesz się dobrze bawić.
Niech to będzie dla Ciebie rozrywka i chwila wytchnienia, nie wymagaj od siebie za dużo, nie musisz robić wykańczających treningów, których możesz nie lubić, po prostu zadbaj o siebie na tyle na ile możesz, pomyśl o sobie, niech aktywność będzie dla Ciebie przyjemnością.

Instruktor: Katarzyna Rzepecka

Gimnastyka artystyczna to sport, który wykorzystuje umiejętności taneczne, akrobatyczne i gimnastyczne. Tę widowiskową dyscyplinę sportową praktykuje się zazwyczaj od najmłodszych lat.
Wynika to z tego, że młody organizm szybciej zaadaptuje ciało do wygięć i figur gimnastycznych!

Na zajęciach dzieci poznają podstawowe elementy gimnastyki!

Instruktor: Oksana Walkowiak.

Gimnastyka Artystyczna
Slavica

SLAVICA DANCE to Polska kultura oraz muzyka połączona z nowoczesnością. To forma aktywności fizycznej łącząca w sobie tradycje i zabawę w formie tańca – zajęć fitness .
Slavica łączy elementy tańców ludowych oraz treningu siłowego. Delikatnie przypomina zumbę, jednak oparta jest na tradycji ludowej. Charakteryzuje ją także muzyka, która jest niecodzienna, na zajęciach bowiem słyszane są piosenki ludowe w nieco zmienionej formie, do których wykonywane są różnorodne choreografie. Podczas zajęć slavica uczestnicy wydają głośne, ludowe okrzyki, ale przede wszystkim świetnie się bawią – a jak zabawa to i ENDORFINY!!!

Instruktor: Mariusz Mierzwa

Każdy chcący brylować na zabawach, weselach i wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych znajdzie dla siebie rodzaj tańca na każdą okoliczność. Na kursach realizowany jest Światowy Program Taneczny.  Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, a na wyższych poziomach foxtrot, oraz tańce latynoamerykańskie – samba, rumba, cha cha, jive i dodatkowo pasodoble.  Poza tym poznasz tańce tzw. użytkowe: dwa na jeden, dwa na dwa, samba disco, blues, rock and roll.

Instruktor: Mariusz Mierzwa

Taniec Towarzyski
Mix Dance

Mix to połączenie wielu technik tańca w celu wszechstronnego nauczaniu dzieci przedszkolnych i szkolnych. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe kroki tańców towarzyskich, elementy hip-hopu oraz tańca ludowego. Zajęcia prowadzone w sposób elastyczny
i dostosowany do umiejętności oraz możliwości dzieci.

Instruktor: Mariusz Mierzwa

Taniec ludowy to połączenie tradycji i przekazanie tych pięknych tańców w przystępnej formie. Na zajęciach dzieci uczą się tańców narodowych i regionalnych. Poznają tradycje ludowe, zwyczaje
i obrzędy różnych regionów Polski oraz charakterystyczne dla nich stroje. Taniec ludowy, tak jak inne tańce wspomaga ogólny rozwój psycho-fizyczny dziecka, wpływa pozytywnie na pamięć, szczególnie na pamięć ruchową kształtowaną przez powtarzanie sekwencji kroków i figur tanecznych. Celem zajęć jest kultywowanie polskich tradycji ludowych oraz wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej.

Instruktor: Mariusz Mierzwa

Taniec Ludowy
Grupa Sportowa

Zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzone na najwyższym poziomie służące przygotowaniu pod rywalizację sportową dzieci i młodzieży. Zajęcia wspaniale wzmacniają całe ciało i pomagają wypracować idealną koordynację ruchową. W trakcie spotkań dzieci i młodzież uczą się koncentracji i jak zadbać o zdrowe współzawodnictwo na parkiecie.

Instruktor: Mariusz Mierzwa

Skip to content